SĂ LĂUDĂM PE DOMNUL

Viața parohiei Noiembrie 14, 2014

După exemplul anilor precedenţi, reluăm şi la parohia noastră un curs gratuit de colinde sub îndrumarea doamnei preotese Bortaş Loredana, dar şi cu participarea tinerilor seminarişti Ionuţ-Gabriel Bortaş şi Ana Maria Şerban, în fiecare duminică din Postul Naşterii Domnului începând cu ora 16,00.

Cursul este destinat copiilor, elevilor, tinerilor, studenţilor şi altor categorii de credincioşi din parohia noastră indiferent de vârstă şi nu numai, pentru a ne întoarce să promovăm cu responsabilitate valorile adevărate strămoşeşti, în aşteptarea sărbătorii Naşterii Domnului.

Condiţiile de participare ţin neapărat de prezenţa la Slujba Sf. Liturghii din Duminica respectivă şi asigură celor implicaţi mulţumirea sufletească a faptului că la fel ca în anii precedenţi au reuşit din nou să laude Numele Domnului, dar şi susţinerea unui concert în faţa enoriaşilor (alături de alte surprize).

Aşteptăm să vă înscrieţi şi împreună "Să lăudăm pe Domnul!"