Tabăra de zi "SUFLETE ÎN CULORI"

Viața parohiei August 2, 2014

De la 1 august 2014 a început din nou Tabăra de zi intitulată "Suflete în culori".

Cu ajutorul Domnului am ajuns la ediţia a treia, care se vrea o ediţie specială având în vedere că vor fi mai mulţi participanţi, dar şi că se vor desfăşura pe lângă atelierele de pictură şi creaţie literară şi religioasă, un atelier de olărit şi modelaj cu material de pământ. Anul acesta aşteptăm participanţi şi de la alte parohii şi sperăm ca perioada petrecută împreună să fie de folos sufletesc în primul rând.

Programul taberei se desfăşoară ca şi în anii precedenţi, când ziua de lucru va începe cu Sf. Liturghie săvârşită de preotul paroh în biserica paraclis "Sf. Prooroc Ilie Tezviteanul" a parohiei noastre, iar după pauza de la amiază lucrul se va relua cu Slujba Paraclisului Maicii Domnului, în aceeaşi locaţie.

Vernisajul expoziţie a lucrărilor va avea loc în data de 17 august 2014, ora 17,00, când vor avea loc şi lucrările Cercului pastoral "Sf. Ev. Matei" prin slujba Vecerniei Martirilor Brâncoveni şi Taina Sf. Maslu.